Пошук в Google

В останні роки фраза ...
«Окей, Гугл»
стала практично повсякденна для багатьох людей. І якщо не кожен день, то досить часто ми звертаємося до всесвітньо відомому пошуковику за допомогою в знаходженні потрібної нам інформації. Однак далеко не всім відомий весь діапазон можливостей знаменитого ресурсу. Вашій увазі 10 способів Гугл-пошуку, які відомі не всім користувачам.
1. Пошук всередині одного сайту.
Пошук на одному сайті.
Часом ми хочемо знайти інформацію, яка міститься на одному сайті, але, наприклад, в різних публікаціях. У цьому випадку на допомогу приходить наступний прийом гугл-пошуку: потрібно ввести адресу Інтернет-ресурсу, а потім через пробіл - цікаву для вас тему або ключові слова.
2. Знайти значення певного слова.
Словник Даля не у кожного під рукою.
Коли необхідно оперативно знайти, що означає те чи інше слово, а тлумачного словника під рукою немає, пошуковик зможе допомогти і в цьому випадку. Досить просто ввести комбінацію: (значение та необхідне слово) і інформація, нехай і не розгорнута, але у вас з'явиться.
3. Калькулятор.
Розрахунки можна зробити і в пошуковику.
Звичайно, зараз в будь-якому смартфоні обов'язково знайдеться рахункова програма, але для тих, хто не хоче виходити з браузера через необхідність підрахунку будь-якої величини, підійде наступний спосіб: в рядок пошуку потрібно ввести цікаве вас обчислення, наприклад: (61 * 82) , і онлайн-калькулятор вже через мить видасть правильний результат.
4. Котирування акцій.
Інформація про біржу завжди під рукою.
Цей спосіб пошуку в Google підійде тим, кому необхідно постійно бути в курсі ситуації на біржі. Для того, щоб дізнатися про стан справ певної фірми, потрібно ввести наступну комбінацію (акції назву компанії), і ви будете в курсі всіх коливань на фондовому ринку.
5. Виключення певного слова з пошукового запиту.
Простий спосіб фільтрації запитів.
Часто трапляється ситуація, коли ми шукаємо щось за назвою, але пошуковик видає все, що може під цим найменуванням ховатися. У нетрях отриманої інформації нескладно і заблукати. Для того, щоб відфільтрувати непотрібні сфери пошуку, необхідно перед кожним «небажаним» словом ставити мінус без пробілу.
6. Пошук в потрібному часовому відрізку.
Пошук в потрібному часовому інтервалі.
Цей спосіб підходить для тих, хто шукає в Інтернет-магазинах річ в певному ціновому діапазоні або, наприклад, любителям історії, що розшукує інформацію по конкретному часовому відрізку. Для такого пошуку в Google потрібно після основного запиту ввести бажаний діапазон пошуку. Запит в цьому випадку повинен виглядати наступним чином: телефони 1998 ... 2005
7. Переклад слова на іншу мову.
Онлайн-перекладачів багато не буває.
Звичайно, практично кожен користувач хоча б раз в житті вдавався до допомоги Google-перекладача. А ось, якщо необхідно терміново перевести одне слово, зовсім необов'язково відкривати окрему веб-сторінку або, тим більше, додаток. Досить ввести в рядку пошуку комбінацію (translate слово_для_перекладу), і онлайн-перекладач видасть вам аналог іншою мовою (все залежить як налаштований ваш браузер, на якій мові пошук).
8. Пошук подібного сайту.
Коли потрібен схожий сайт.
Буває, що в пошуках цікавої інформації ми вичерпуємо ресурс певного сайту, а інші можуть бути просто невідомі. В цьому випадку слід вдатися до «знань» самого пошукача. Досить ввести поєднання related сайт, і Google видасть вам чимало варіантів Інтернет-ресурсів, які будуть подібні запрошенню.
9. Пошук запиту з пропущеними словами.
Пошук фрази з забутим фрагментом.
Наймасовішими користувачами цього лайфхаку стануть школярі або студенти, яким терміново потрібно знайти вірш, частину слів з якого вже забулися. У разі, якщо неможливо відтворити запит в повному вигляді, потрібно замість кожного забутого слова в запиті вставляти
символ *, наприклад: Леся Українка Не поет, хто забуває *, і Google відтворить вашу цитату в первозданному вигляді.
10. Пошук по синонімам.
Українська (або російська) мова часом надто багата на синоніми.
Один з найпоширеніших запитів в Google: потрібно оперативно обзавестися кількома ресурсами з певної тематики, а синонімів в українській (російській) мові занадто багато для точного запиту. Тоді і стане в нагоді цей спосіб - треба вводити між словами запиту символ ~, і тоді пошуковик видасть результати не тільки точно за запитом, а й в суміжних, синонімічних темах.
Google часом буває просто незамінний, а ось призначення деяких додатків абсолютно незрозуміло: Найбільш непотрібні додатки смартфонів, які займають місце і «жеруть» ресурси.