Всесвітній день боротьби з глаукомою

«Світильник для тіла є око» — говориться в Біблії. Бережіть свій зір, систематично відвідуйте окуліста. Пам’ятайте — найважливішим чинником для лікування наслідків глаукоми є її максимально раннє виявлення!
Що таке глаукома?
Що сьогодні називають «глаукомою»? Глаукома (від грец. — Колір морської води, блакитний) — важке захворювання органу зору, яке отримує назву від зеленого забарвлення, яку набуває розширена і нерухома зіниця в стадії найвищого розвитку хворобливого процесу — гострого нападу глаукоми. Звідси ж відбувається і друга назва цього захворювання — «зелена вода» або «зелена катаракта».
В даний час відсутні єдині уявлення про причини виникнення і механізми розвитку цієї хвороби, зустрічаються певні складнощі навіть в самій спробі визначити поняття «глаукома».
Сьогодні глаукомою прийнято називати хронічну хворобу очей, що характеризується постійним або періодичним підвищенням внутрішньоочного тиску з розвитком трофічних розладів в шляхах відтоку внутрішньоочної рідини, в сітківці і в зоровому нерві, яка обумовлює появу типових дефектів в полі зору і розвиток крайової екскавації (поглиблення, продавлювання) диска зорового нерва.
Таким чином, термін «глаукома» об'єднує велику групу захворювань ока (близько 60).
Глаукома може виникнути в будь-якому віці, починаючи з народження, але поширеність захворювання значно збільшується в літньому, і в старечому віці. Так, частота вродженої глаукоми складає 1 випадок на 10-20 тисяч новонароджених, у віці 40-45 років ПЕРВИННА глаукома спостерігається приблизно у-0,1% населення. У віковій групі 50-60 років глаукома зустрічається вже в 1,5% випадків, а у осіб старше 75 років більш ніж у 3%. Це захворювання займає одне з перших місць серед причин невиліковної сліпоти і має найважливіше соціальне значення.