Цікаві факти про поцілунки. Обмін бактеріями або боротьба зі стресом.
Поцілунок - це вираження любові, симпатії, ніжності, тяжіння, прихильності. Це дотик губами до тіла іншої людини, до якої відчувають позитивні почуття. Про поцілунки створено чимало творів мистецтва: написані картини, пісні, вірші, зняті фільми, створені скульптури. Існує спеціальна наука - філематологія, яка досліджує фізіологічні та психологічні реакції, а також особливості поцілунків. Далеко не у всіх культурах дотик губами до чужого тіла вважається нормальним, у багатьох поцілунок неприйнятний, він визнаний неприємним або некомфортним способом взаємодії між людьми. Наприклад, у деяких народів Азії і Африки. У більшості ж країн світу, навпаки, це приємний спосіб висловити свої почуття. Зазвичай поцілунки висловлюють симпатію і ніжність. Наприклад, на побаченні закоханих, коли трапляється перший поцілунок, він наповнений бурею емоцій, відбувається безліч реакцій в організмі, сплеск гормонів щастя.
Різновиди поцілунків: • любовний поцілунок. Відбувається між двома коханими. Так вони виявляють свою ніжність, любов і пристрасть. Такі поцілунки діляться на ніжні і пристрасні. Ніжні - дотик губами до лиця або тіла коханої людини на короткий проміжок часу. Пристрасні - тривають тривалий час, найчастіше такі поцілунки називають «французькими». У них задіяні дотик язиками, покусування губ. Іноді пристрасні поцілунки можуть бути в шию, мочку вуха, ключиці, інші частини тіла;
• дружній. Він висловлює дружбу і прихильність до іншої людини. Найчастіше поцілунок відбувається в щоку. У багатьох культурах прийнято вітати один одного поцілунками в щоки - один, два або три дотики губами до щік людини. Найчастіше сам поцілунок і не відбувається, тут більше значення має зображення рухів, які позначають цілування;
• шанобливий. Такий поцілунок висловлює повагу і схиляння перед людиною або предметом. Наприклад, люди часто цілують ікони в церкві або руку священикові. Або ж в мафіозних колах раніше було прийнято цілувати руку або кільце ватажкові угруповання, якщо згадати романи і фільми про сицилійську мафію. В такому поцілунку не завжди відбувається дотик губами до тіла або предмету, часто вистачає близького піднесення губ;
• розчулений. Він частіше спрямований на дітей або тварин, коли хочеться висловити свою ніжність. Дітей частіше цілують в щоки, ніс, лоб, немовлят - в п'ятки і інші частини тіла. Тварин цілують в мордочку, іноді це просто близький дотик щокою, тому що поцілунки з тваринами можуть бути небезпечними для здоров'я людини;
• сімейний. Відбувається між членами однієї сім'ї в знак вітання, прощання, побажання добра і радості. Найчастіше люди цілують один одного в щоки, лоб, зрідка в губи легким дотиком. Батьки чмокають дітей перед сном, як побажання доброї ночі і приємних снів;
• повітряний. Може виражати любов, флірт або дружбу. Людина цілує свою руку, направляє її в бік людини, для якої призначений знак уваги і дме на свою долоню. Звідси і назва виду «повітряний», тому що передається по повітрю, без безпосереднього зіткнення;
• смайли. У наш час величезна кількість програм, соціальних мереж і месенджерів, в яких при спілкуванні використовуються мальовані особи з губами у вигляді поцілунку. Такий віртуальний знак уваги може послати кожна людина своєму другу або коханому. Поцілунок як обмін бактеріями.
Відомо, що при пристрасному поцілунку закоханих передаються мікроби і різні збудники захворювань. Це теж вивчає наука філематологія. Раніше неможливо було підрахувати точну кількість бактерій, які передаються при зіткненні губ. Але мікробіологи з Амстердама, які провели експеримент, змогли виявити, що в ході поцілунку люди обмінюються 80 мільйонами бактерій. Результати цього дослідження були опубліковані в науковому журналі Microbiome. Для експерименту вчені запросили 21 пару випробовуваних. Їм роздали анкети, де вони повинні були вказати приблизну кількість глибоких поцілунків зі своїм партнером в день. Також вони повинні були описати свою поведінку, рух рота під час злиття і тривалість процесу. Потім у них взяли зішкріб з ротової порожнини, щоб вивчити мікроби, які живуть на язиці і в слині. В ході дослідження було виявлено, що пари, які віддаються глибокому поцілунку часто, мають схожу мікрофлору ротової порожнини. Також експерти підрахували, що пари повинні цілуватися не менше дев'яти разів на день, щоб мати схожу мікрофлору.
Поцілунок як боротьба зі стресом.
Психологи кажуть, що для стану щастя, спокою і безпеки людині необхідно мінімум вісім обіймів в день. Це допомагає налагодити душевну гармонію і впоратися зі стресом. А якщо до цих обіймів ще додати поцілунки, то можна досягти більшого ефекту. Поцілунок розслабляє, наповнює позитивною енергією і відволікає від проблем. Під час того, як губи людей стикаються один з одним, розширюються кровоносні судини і частішає серцебиття. Це допомагає організму сильніше насичуватися киснем, що благотворно впливає на здоров'я. Також відбувається сплеск статевих гормонів - адреналіну і окситоцину. Одночасно з цим падає рівень кортизолу, гормону стресу. За допомогою поцілунку можна зняти напругу і отримати необхідні гормони радості - ендорфіни.
Цікаві факти про поцілунки.
1. Існує Всесвітній день поцілунків, він відзначається 6 липня. Він був придуманий кілька десятків років тому в Англії. У багатьох країнах в цей день проводяться різні змагання і конкурси поцілунків.
2. Поцілунки захищають від карієсу. Після їжі корисно не тільки чистити зуби і використовувати спеціальну очищувальну нитку, але і цілуватися. Улюблений не тільки виявляє свою ніжність в процесі злиття губ, але і допомагає нормалізувати кислотність в ротовій порожнині. Якщо частіше цілуватися, то можна знизити ризик появи карієсу.
3. Укріплюють імунітет. Доведено, що в порожнині рота мешкає безліч бактерій. 80% з них є однаковими у всіх людей, а ось 20% - індивідуальні у кожної людини. Саме обмін цими двадцятьма відсотками змушує наш імунітет виробляти необхідні антитіла і посилювати захист організму.
4. Поцілунки запобігають появі зморшок. Під час глибокого поцілунку задіюється близько 30 м'язів обличчя. Така гімнастика, якщо вона проводиться регулярно, допомагає розгладжувати дрібні зморшки і запобігає появі нових.
5. Відомо, що губи в сто разів чутливіші, ніж кінчики пальців. Вони допомагають сильніше відчувати прояви ніжності від коханої людини, що благотворно впливає на психологічне здоров'я.
6. Жінки вважають поцілунки більш важливою частиною відносин, ніж чоловіки. Дівчата більш емоційні, тому часто їм потрібно більше дотиків і тепла від коханої людини. У побутових проблемах не можна забувати про ніжні поцілунки і ласку, це допоможе зберегти гармонію у відносинах і взаємозв'язок.
7. Катаглоттізм - так по-науковому називається французький поцілунок.
8. Найтриваліший поцілунок був зафіксований в Таїланді в 2013 році. Пара безперервно цілувалася протягом 58 годин 35 хвилин і 58 секунд. Цей світовий рекорд поки нікому не вдалося побити.
9. Поцілунки допомагають дізнатися багато інформації про людину, яка рідко аналізується логікою: смак, запах, тактильні відчуття. Все це дуже важливо, наш мозок обробляє отриману інформацію на підсвідомому рівні і визначає, чи підходить нам людина чи ні.
10. У середньому люди з усього світу за своє життя цілуються близько двох тижнів.
11. Фільм «Дон Жуан» 1926 року становить 191 поцілунок. Ця стрічка - найбільш насичена поцілунками за всю історію кінематографа. А самим пристрасним і збудливим, за опитуванням Геллапа (американського вченого і журналіста), вважають поцілунок Вів'єн Лі і Кларка Гейбла в кінофільмі «Віднесені вітром».
12. Традиція завершувати одруження поцілунком бере свої витоки в Римській Імперії. Таким чином там укладалися різні угоди і контракти. Також римляни вірили, що за допомогою поцілунку молодята обмінюються «диханням життя», як би зливаються воєдино, що необхідно в союзі.
13. У Великобританії середній вік першого поцілунку у молодих людей - 15 років. Також середньостатистична жінка цілує 29 чоловіків, перш ніж одружиться.
14. Майже дві третини людей при поцілунку нахиляють голову вправо. Вчені говорять, що це обумовлено інстинктами, які беруть свій початок ще в утробі матері. Ембріон повертає голову для зручності, а дорослі люди при поцілунку лише повторюють інстинктивні дії.
15. У 1439 році Генріх VI, король Англії, на законодавчому рівні заборонив своїм підданим поцілунки. Це рішення прийняли заради заходів безпеки в епідемію чуми.